Stránky klubu Magic:the Gathering Chomutov

Z diskuze...

Naše formáty

Zprovoznění v nejbližší době - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "7470":
Kuki_admin
To je jasné, storm spoléhá na štěstí více, než jakýkoliv jiný typ balíku :)
kaluzny.michal
ale na tom GP byla podle mě fritka zastoupena minimálně:D

a chce to ještě štěstí- z 13 karet si nelíznout žádnej zdroj many za 0 je prostě smůla:D
Kuki_admin
Ano, fritka je schopna ho v druhém kole upálit na 7 životů. Díky tomu vytočí minimum karet v Nauseu a nepovede se mu kombo. ANT nemusí mít vždy skvělou ruku, takže potřebuje na bezpečné rozjetí komba třeba tři kola. Což mu frita nedá.
kaluzny.michal
slyšel jsem ale že ANT má problémy s fritkou(se kterou David doA asi nehrál:D ).

Legacy formát je o penězích, stejně tak jako jiné formáty. Ano, stojí 2-3x více než Extended, ale balík vydrží celý život(+nějaké náklady na vylepšování). Proto ho mám raději než Extended nebo Standard.

Co se týká "levnějších" konstrukcí, tak jsou levnější pouze když se vynechají některé dražší karty(např. Pox bez Sinkhole, ať píšu o něčem co znám:) ).
lieg
ja nestavim balik ale chci je do sbirky
____________________________
pro každého si schovávám dýku do zad
Kuki_admin
Ahoj,

Vaše fórum celkem žije, tak i já připíšu pár rozumů :)Legacy formát je bohužel jen o penězích (a o dost velkých). Jedná se o tzv. "nárazovou investici". Karty si drží svou pevnou cenu a jejich hodnota se nemění, v poslední době spíše stoupá. Ovšem koupě kvalitního T1,5 decku vychází na 10 - 20 tisíc minimálně. Lze samozřejmě oponovat argumentem, že se dá sehnat i mnoho levnějších konstrukcí jako je fritka, koně či affinita. I takové záležitosti ale vyjdou okolo 5 tisíc a mají velké problémy s controly a hlavně komby. Však koukněte, s čím třeba prorazil David do Anh do top 8 - Ad Nauseum Tendrils. Na fieldu, kde se to hemžilo agry, neměl až tak moc velké problémy.I commony na Legacy stojí kolem 100Kč - namátkou Lightning Bolt, Rancor, Daze nebo extrémy jako Chain Lightning či Sinkhole. Ze začátku bezpochyby velmi "bolestivá" investice, které se pak s postupme času odvděčí v podobě mnoha vyhraných turnajů.Osobně bych označil jako nejhranější balíky (aspoň na větším fieldu jako je třeba Praha) následující :

- Merfolci, různé verze Standstillů (hlavně Dreadstill), Naya ZOO, Dredge, různé varianty Tresholdů, Goblini, různé varianty Rocku (Gift rock, modrá se cpe teď skoro všude), Elfové (agro i kombo verze), občas Fritky a různé variace Burnu, Solidarity kombo či Affinita (občas také nazývána AFOWnita, podstatu názvu už domyslíte sami).Starý dobrý MUC(Monoblue control) už dávno vyhynul, jedna barva je prostě málo. Nedokáže těžit z tak silných karet jako je Tarmogoyf apod. a má problémy s permanenty, které uniknou jeho rušení. Disk na smetení je málo, navíc nic neudělá planeswalkerům a je pomalý.Monoblack control je podobný případ (viz výše) a Berserk stompy používají jen ryzí sebevrahové :) Je supr bouhnout v druhém kole za 20 dmg nafouknutou potvorou. Když však trochu zabrouzdáte ve vyhledávači, najdete minimálně dvacet věcí za nula nebo jednu manu, které vaši snahu ladně překazí ;)S pozdravem

Kuki.
kaluzny.michal
Highlander neni přesně definovaný formát, téměř každý klub má jiná pravidla
Faerie
A já si teď studuji pravidla Higlanderu a zítra začnu psát článek
____________________________
:)
Adam Sailer
tak jsem napsal základní info o legacy (prostě pro uplný začátečníky, pošlu ti to na mail)
____________________________
Chomutov!
kaluzny.michal
pokud bys chtěl napsat nějaký rozbor balíku, report, nebo nějaký jiný, zajímavý článek, tak ho stačí poslat na mail:)

1  
2