Stránky klubu Magic:the Gathering Chomutov

Z diskuze...

Novinky

Upřesnění formátu All-common

Takže máme za sebou první turnaj, jehož formátem byl all-common. Další turnaj, který bychom chtěli uskutečnit, by byl Legacy(pravděpodobně do konce měsíce). Další turnaj po Legacy by byl opět all-common(tentokrát Extended). Rozhodli jsme se částečně sladit naše pravidla all-commonu s pravidly DCI. Jejich znění si můžete přečíst v článku.
Zde si můžete přečíst přesné upřesnění formátu all-common(v článku pauper) na Magic Online:

Format: Pauper
Pauper is a Magic Online format in which all cards used must have been printed at the common rarity in a Magic Online set or product. Other than that, the usual rules for Constructed decks apply (a minimum deck size of 60 cards in the main deck, an optional 15-card sideboard, and so on). If a common version of a particular card was ever released on Magic Online, any versions of that card printed at other rarities are also legal in this format.

Example: Counterspell was a common card in the Seventh Edition core set, which was released on Magic Online. Counterspell was reprinted in Masters Edition II with an uncommon expansion symbol. Both versions of the card can be used in the Pauper format.

Example: Hymn to Tourach, another uncommon from Masters Edition II, is not legal for use in the Magic Online Pauper format. Even though Hymn to Tourach was printed as a common in the Fallen Empires set, that set was never released on Magic Online.

The banned list for Pauper is as follows:
Cranial Plating is banned

 

Může se zde hrát karta Counterspell, kerá sice vyšla v edivi Masters Edition II jako uncommon, ale v edici Seventh Edition jako common.

Naproti tomu karta Hymn to Tourach, která vyšla v edici Masters Edition II jako uncommon a v edici Fallen Empires jako common, se hrát nesmí, protože edice ve které vyšla jako common na Magic Online nevyšla.

Vzhledem k tomu, že jako hráči nevirtuálního formátu máme k dispozici všechny edice jsme se rozhodli že se karta bude moct hrát, pokud kdykoliv vyšla jako common. Zakázaná karta bude pouze Cranial Plating.

Pokud máte nějaký dotaz, nápad nebo připomínku, napiště prosím do diskuze.

Poslední komentáře
24.03.2009 09:09:01: určitě přijedeme. Jenom škoda že to Legacy máme ve stejný den(4.4.)
22.03.2009 19:03:42: 11.4. bude v Ústí nad Labem all-common Legacy. Pokud vím, tak není nic zakázaného nebo omezené (vyjm...